Aktuality

PirateLeaks

pllogo[1]

 

„Otvorenosť sa stáva témou“PirateLeaks je stránka Slovenskej pirátskej strany pre bezpečné a anonymné odovzdávanie utajovaných a cenzurovaných materiálov. PirateLeaks otvára štát a bojuje proti politickej korupcii, nekalým praktikám a až zločinnému jednaniu na Slovensku.

Cieľom PirateLeaks je začleniť tému otvorenosti do slovenskej politickej diskusie a ukázať politikom, že finančná otvorenosť a zverejňovanie informácií nie je utópia, ale zásadový a účinný postup ako zlepšiť službu verejnosti.

Pirátska strana nepredstavila projekt PirateLeaks, aby „rozvracala republiku“, ale aby zdieľala svoj model otvorenosti. Stačí ho len skopírovať.

Otvorenosť štátnej správy je našim politickým cieľom a PirateLeaks, spolu s našou víziou otvorenýchbankových účtov a účtovníctva, sú spôsobom, ako túto víziu zdielať s ostatnými. Sme presvedčení, že v tejto bitke nie sme sami. Vonku je veľa ľudí, ktorí chcú našu krajinu zlepšiť a sú pripravení sa tejto výzve postaviť.


„Niekto by si mohol myslieť, že prepadneme zúfalstvu, pretože realita okolo nás je vytváraná klamármi. Malo by nás to ale doviesť k poznaniu, že pokiaľ vojny začínajú klamstvom, potom mier môže začať pravdou. A to je naša spoločná úloha. Choďte a hľadajte pravdu.“

(Julian Assange)

„Naši vládcovia stratili možnosť neustále nám klamať a my bojujeme za niečo, čo im tú možnosť nikdy nevráti. Nikdy.“

(Rick Falkvinge)

1 comment on “PirateLeaks

  1. Študenti sú ľahostajní,lekári a učitelia sú už ľahostají,ľahostajná a znechutená je už celá spoločnosť.Čo nahráva politikom-potrebujú mlčiace stádo oviec.Prestávame veriť,že stýmto stavom v skorumpovanom Slovensku dokáže niekto niečo urobiť.

Comments are closed.