Aktuality

Je dovolené …

 

Priatelia Piráti!

Je po voľbách a pri hodnotení výsledku môžeme byť relatívne spokojní. Pri krúžkovacích pretekoch v týchto voľbách nie je 900 krúžkov pre „nové“ tváre málo. Sú signálom, že Piráti majú na Slovensku šancu. Na 4-mesačnú kampaň z našich súkromných prostriedkov sa nám podarilo dosť. Minimálne to, že nás poznajú a akceptujú mienkotvorné médiá, politické strany, mimovládne organizácie, že o nás vie viac obyčajných ľudí a že sme schopní s pomocou Jofa Viskupiča posunúť naše myšlienky do parlamentu. V Jofovej osobe máme predsa len jedného piráta v parlamente. Takže aby sme na to nezabudli 🙂

Členovia nám pribúdajú dobrým tempom a čo nevidieť vzniknú prvé oficiálne regionálne prístavy, v ktorých musíme pokračovať v propagácii Pirátskeho hnutia. Práca v regióne bude zároveň dobrou živnou pôdou pre najbližšie komunálne voľby. Práve v regiónoch musíme teraz hľadať kvalitných ľudí, ktorí by dokázali zodpovedne reprezentovať Pirátov.
Nesmieme taktiež zabudnúť na zbieranie podpisov k založeniu politickej strany. Nebudeme už rozoberať dôvody, pre ktoré sme prišli o pôvodné podpisy. Urobíme čiaru a začneme od začiatku. Dajme si cieľ do konca roku 2012.

Prajem teda všetkým Pirátom veľa síl a chuť pokračovať v začatej ceste. Voľbami to pre nás neskončilo, skôr začalo. Voliči nám prejavili určitú dôveru a my ich nesmieme sklamať.
Prajem Vám dobrý vietor do plachiet a úspešnú plavbu.

Milan Gvoth
predseda SPS

 

PS: SMER dostane svojich 100 dní a potom uvidíme, kde sa Slovensko nachádza