Aktuality

Pán poslanec, Rómovia žijúci v slumoch za naše nefunkčné zdravotníctvo, rozložené školstvo a neexistujúcu dôveru vo vašu sociálnu vládu nemôžu.

Pán poslanec, ide o vaše pokrytectvo, ohrozuje demokraciu

Je úsmevné, že bývalý prísny ateista a člen Komunistickej strany Česko-Slovenska Róbert Fico využije na obhajobu svojho šírenia nenávisti slobodu slova. Ktovie, ako by to tu totiž vyzeralo, keby jeho materská strana bola ešte pri moci.

Pokusy o šírenie nenávisti voči istej menšine ľudí však nie sú slobodným prejavom názoru. Je to posledným pokusom o zúfalé vytĺkanie politického kapitálu. Pán poslanec, Rómovia žijúci v slumoch za naše nefunkčné zdravotníctvo, rozložené školstvo a neexistujúcu dôveru vo vašu sociálnu vládu nemôžu. Obrovské korupčné škandály strany SMER-SD, jej napojenia na organizovanú mafiu a smrť dvoch mladých ľudí počas dvanástich rokov vášho vládnutia naopak áno.

Nálady, ktoré sa snažíte v našej už aj tak príliš polarizovanej spoločnosti vyvolať, sú nie len nebezpečné, ale reálne ohrozujú demokratický základ našej krajiny. Nezabúdajte, že sloboda jedného končí tam, kde sa začína sloboda toho druhého. Ak ľudí presvedčíte, že hanobiť menšinu na základe pocitov a emócií je správne a robí to „takmer celý národ“, vrátite Slovensko do čias, kedy spolu komunisti a nacisti paktovali po prvýkrát.

Z tohto dôvodu sme na poslanca Róberta Fica dňa 6.9.2019 podali trestné oznámenie pre podozrenie zo schvaľovania trestného činu.