Aktuality

Z piedestálu až na absolútne dno

Počas prvej vlny pandémie koronavirusu sme boli označovaný za premianta Európy. A to hľadiska počtu nakazených ako aj množstva obetí. Na jeseň však k nám dorazila druhá vlna pandémie koronavirusu a situácia sa aj v dôsledku nezvládnutého leta začala postupne zhoršovať, no aj napriek tomu sme na tom boli v medzinárodnom meradle veľmi dobre.

Dnes to však už neplatí. Začiatkom januára sme sa totiž zaradili medzi najhoršie krajiny z hľadiska úmrtí na koronavirus v prepočte na 100 – tisíc obyvateľov. V posledných dňoch začali čelní predstavitelia hnutia OĽANO šíriť informáciu, že sme na 22. mieste vo zvládaní pandémie, čomu však pri pohľade na čísla a fakty uverí len málokto.

Zodpovednosť za nezvládnutú pandemickú situáciu nesie z vládnych predstaviteľov minister zdravotníctva. Ten však už na to asi rezignoval, o čom svedčí aj fakt, že počas pandémie koronavirusu namiesto hľadania riešení na boj s pandémiou spoplatnil interupcie ženám nad 40 rokov. V každej normálnej civilizovanej krajine by premiér takéhoto neschopného ministra zdravotníctva bez mihnutia oka odvolal. Očakávať odvolanie ministra zdravotníctva od človeka konajúceho v rozpore s predvolebnými sľubmi je len zbožné prianie.