Komentáre

Profil hrdinu zo Súmračnej – Ľubomír Vážny

Bývalý minister dopravy za Smer Ľubomír Vážny sa zapísal do análov slovenskej politickej scény sľubmi o diaľnici z Bratislavy do Košíc v roku 2010 a zavedením nového pravidla vo verejnom obstarávaní – najvyššia ponuka vyhráva.

Konzorcium SkyToll zákazku na mýtny tender vyhralo vďaka tomu, že Národná diaľničná spoločnosť vedená Smerákom Igorom Chomom vylúčila zvyšných troch uchádzačov. Čuduj sa svete, ako jediným adeptom na zisk mýtneho tendra ostala spoločnosť s najvyššou cenovou ponukou.

Píše sa rok 2020 a my nielenže nemáme sľubovanú diaľnicu z Bratislavy do Košíc, ale polícia už konečne po toľkých rokoch začína riešiť mýtny klondike, v ktorom sú namočení ľudia výlučne so smeráckou DNA.

Stolička, kde zasadne osoba Ľubomíra Vážneho je jednoducho magnet na problémy. Naposledy dal o sebe vedieť ako šéf Sociálnej poisťovne, ktorej bola naparená pokuta 50 000 Eur za porušenie pravidiel ochrany osobných údajov, keďže pochybila v korešpondencii so zahraničím tým, že používala poštové zásielky druhej triedy a jedna z nich sa stratila. Vážny pokutu zaplatiť odmieta a rozhodnutie napadol na súde.

Nie je nič neobvyklé, že banditi zo Súmračnej sa snažia vyvliecť z plnenia svojich záväzkov rôznymi spôsobmi. Veď to nie je tak dávno, čo si jeden z mecenášov Smeru vyberal komu faktúru uhradí a komu nie.