Aktuality

Ministerstvo dopravy a výstavby kšeftuje s oligarchom Világim

Dňa 10. Novembra 2020 uzavrelo Ministerstvo dopravy a výstavby vedené nominantom z hnutia Sme rodina Andrejom Doležalom zmluvu o poskytovaní právnych služieb v súvislosti s právnym poradenstvom v oblasti prípravy schémy štátnej pomoci resp. schémy minimálnej pomoci s RUŽIČKA AND PARTNERS, s.r.o. v celkovej sume 180 000 Eur. Jedným zo spoločníkov tejto právnej firmy je oligarcha Oszkár Világi.

Oszkár Villági medzi ústredných aktérov v spise Gorila. Jeho meno je v spise spomenuté 15 – krát. Podľa spisu sa mal samotný šéf Penty Jaroslav Haščák deliť s ním o provízie a ľudia v prezídiu Fondu národného majetku Daniel Végh a Rezsö Duray sa vraj správali ako jeho „otroci“. Samotný Világi však informácie nachádzajúce sa v spise poprel.

Už pri formovaní súčasnej vládnej koalície sa ozývali hlasy, že to bude práve hnutie Sme rodina, ktoré preberie rolu po Slovenskej národnej strane a momentálne kroky tohto hnutia im dávajú za pravdu. Nie je to tak dávno, čo sa aj líder hnutia  Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár stretol so šéfom Penty  Jaroslavom Haščákom. Podpísať zmluvu v hodnote 180 000 Eur s firmou, kde figuruje ako spoločník jeden z aktérov spisu Gorila je pľuvanec do tváre všetkých ľudí, ktorí volili súčasnú vládnou koalíciu s nádejou na zmenu.

ZDROJE:

https://www.tvnoviny.sk/domace/1809756_jedneho-z-hlavnych-akterov-spisu-gorila-otazky-akosi-obchadzali-doteraz

https://domov.sme.sk/c/6222728/gorilu-si-navzajom-vycitaju-aj-smk-a-most-hid.html

https://www.crz.gov.sk/zmluva/5074684 http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=154452&SID=2&P=1