Komentáre

Dosluhujúci Úrad vlády podpísal zmluvy v celkovej hodnote takmer 23 miliónov euro

Úlohou dosluhujúcej vlády Ivety Radičovej bolo posledných 6 mesiacov podľa Roberta Fica už len kúriť a svietiť. Ako kúri a svieti dosluhujúca vláda strany SMER-SD?

Podpisuje niekoľkomiliónové zmluvy.

Najväčšiu z nich, v hodnote 13 250 940,00 € podpísal Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu deň pred voľbami, 28.2. 2020. Ide o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, ktorý poskytuje Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, zastúpené Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý je dodávateľom a prijímateľom zároveň. Špecifickým cieľom tejto zmluvy je „Zvýšenie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti“. Zmluva nadobudla účinnosť 4.3.2020.

Nenávratný finančný príspevok Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu pre Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (teda sám pre seba) aj o dva týždne neskôr, 10. marca s dobou účinnosti od 12.marca, tentoraz vo výške 7,7 milióna euro. Špecifický cieľ zmluvy je tento raz menej vágny, „zlepšovanie celkovej dostupnosti dát vo verejnej správe s dôrazom na otvorené údaje  a umožnenie modernizácie a racionalizácie verejnej správy IKT prostriedkami.“

Úrad vlády Slovenskej republiky podľa centrálneho registra zmlúv od parlamentných volieb 2020 podpísal celkovo 15 zmlúv v hodnote takmer 23 miliónov eur, väčšinou platené z eurofondov. Ide však len o jednu štátnu inštitúciu, o hospodárení v čase po voľbách budeme ďalej informovať.