Aktuality

Ako kapitán Jožkovi teplé miestečko zabezpečiť chcel

Hrdo, odborne, slušne. To bolo heslo, s ktorým bojovala Slovenská národná straka o priazeň voličov v parlamentných voľbách 2016. No koaličná politika kapitána Danka a jeho hordy bola na míle vzdialená od tohto volebného hesla. V sérii článkov vám priblížime prešľapy Slovenskej národnej straky počas koaličného bačovania. Teraz začneme tým najčerstvejším, Jožkom Hudákom.

Jožkova kariérna prax je naozaj pestrá. Pôsobil v poisťovni Allianz, Univerzálnej bankovej poisťovni, v poisťovni Tatra, v Českej informačnej agentúre, u „energetického mága“ Ľubomíra Jahnátka na ministerstve hospodárstva, v Slovenskej zdravotníckej univerzite a na ministerstve obrany pod patronátom „Petra Veľkého“ . Momentálne pracuje na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré pod ministerstvo vedené viagrožrútom Jančim.

Keď to nevyšlo cez parlamentné voľby, Andrej Danko sa pokúsil zabezpečiť teplé miestečko pre svojho bývalého suseda Jozefa Hudáka z obce Miloslavom iným spôsobom. Andrejko dlho dumal až vydumal, že Jožkovi zabezpečení miesto viceguvernéra v Národnej banke Slovenka a vďaka svojim parťákom v zlepenci oligarchov sa mu jeho nomináciu podarilo pretlačiť.

Kapitán Danko sa hrá veľkého národovca, no nomináciou Jozefa Hudáka na post viceguvernéra Národnej banky Slovenska sa riadne vyfarbil. Veď Jozef Hudák pôsobil ako predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Poisťovne Tatra, ktorú počas jeho pôsobenia vlastnila spoločnosť Horizont Slovakia. Boli to práve Horizont Slovakia spolu s BMG Invest, ktorí odrbali Slovákov o viac ako dve miliardy eur.

Našťastie, prezidentka Zuzana Čaputová malo toľko rozumu, že človeka, ktorý nespĺňal ani zákonné predpoklady na výkon takto dôležitej funkcie, nevymenovala. Kapitánovi sa tak rozplynul sen o teplom miestečku pre bývalého suseda Jožka…